Powstanie warszawskie

Opublikowano: 2023-06-13 14:19, Numer artykułu: 69954 , Autor: J.Białecki

W dniu 2 czerwca 2023r. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu wiedzy o powstaniu warszawskim. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 57 w Bydgoszczy. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Wydziału Edukacji, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Instytutu Pamięci Narodowej. W uroczystej gali uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Waszak z klasy 8e i Jan Kowalski z klasy 8a. Agnieszka, jako laureatka konkursu, i Jan, jako jego finalista, odebrali z rąk organizatorów i dostojnych gości dyplomy i nagrody. Po oficjalnej części uroczystości organizatorzy zaprosili uczestników na słodki poczęstunek.