Targi edukacyjne

Opublikowano: 2024-04-25 19:41, Numer artykułu: 82252 , Autor: J.Białecki

25 kwietnia br. w naszej szkole miały miejsce Targi Edukacyjne. Głównym celem  zrealizowanego przedsięwzięcia, było zapoznanie uczniów klas siódmych oraz uczniów klasy ósmej z ofertą kierunków kształcenia ponadpodstawowego, a której znajomość stanowi niezbędny element do świadomego zaplanowania dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Podczas targów miały miejsce indywidualne prezentacje dokonane przez przedstawicieli poszczególnych placówek biorących udział w inicjatywie, a których celem było szczegółowe zapoznanie  potencjalnych kandydatów z możliwościami edukacyjnymi w kolejnym etapie nauki i tym samym zachęcenie do podjęcia kształcenia w danej szkole. Ponadto, formuła przedsięwzięcia stworzyła naszej młodzieży przestrzeń do podejmowania indywidualnych rozmów z zaproszonymi gośćmi, podczas których uczniowie mogli uzyskać  odpowiedzi na wszystkie, nurtujące ich pytania. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim placówkom, które uczestniczyły w targach. Dziękujemy także wychowawcom i nauczycielom za towarzyszenie młodzieży podczas zrealizowanej inicjatywy, a młodym ludziom, życzymy świadomych i dobrych wyborów.