Wyspa Młyńska – harmonia przyrody, historii i kultury

Opublikowano: 2023-06-13 14:28, Numer artykułu: 69956 , Autor: J.Białecki

Natalia Skawińska z klasy 8d przygotowała album na miejski konkurs historyczno - przyrodniczy zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 20 „Wyspa Młyńska – harmonia przyrody, historii  i kultury”. Przygotowała dwie prace w dwóch różnych kategoriach. W kategorii historycznej „Jedno muzeum – wiele obiektów” była zobowiązana odwiedzić placówki Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej i obejrzeć prezentowane tam wystawy. Swoje wrażenia i spostrzeżenia przedstawiła w albumie, który zawierał także bogatą dokumentację fotograficzną. Autorka zadbała również o wspaniałą i starannie wykonaną szatę graficzną swej pracy. Powstał przepiękny album, który również spodobał się jury konkursu - przyznano II miejsce. W kategorii przyrodniczej „Zależymy od drzew, drzewa zależą od nas” przygotowana przez Natalię praca zajęła III miejsce. W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu 6 czerwca odebrała z rąk organizatorów dyplomy i nagrody. Warto dodać, że Natalka uczestniczyła w wielu konkursach historycznych i literackich i nie są to jej jedyne nagrody jakie zdobyła w tym roku szkolnym. Godnie i z sukcesami wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę.